Erkeklerde Estetik Operasyonlar
RANDEVU TALEP ET

Online Randevu Talebi

Bellaplast Lazer & Estetik Cerrahi Merkezi online randevu talebi sistemi

 

Erkeklerde Estetik Operasyonlar

Erkeklerde Estetik Operasyonlar

Dış görünüşlerine önem verenler sadece kadınlar değil, günümüzde erkekler de estetik cerrahların kapısını aşındırıyor ve daha yakışıklı olmanın yollarını arıyor… Erkekler ilk görüşmeye ve muayeneye genellikle yalnız veya erkek arkadaşlarla ve solunum problemi olduğunu söyleyerek gelmeyi tercih ediyor. Genellikle hastanede yatmak istemeyen erkek hastalar, mümkünse ayni gün taburcu oluyor.

En sık yapılan operasyonlar;

  • Rinoplasti (Burun Estetiği)
  • Lipofilling (Yağ enjeksiyonu)
  • Yağ Aldırma
  • Karın Estetiği
  • Kadın tipi göğüs büyümesi.

Burun Estetiği:

Burun estetiği erkeklerde genellikle solunum güçlüğü çeken (deviasyon) ve burun eti gibi problemleri olanlara daha sıklıkla yapılmakta veya deviasyon ameliyatlarına kombine edilmektedir.
Deviasyon yani burun içi kemiği olan kişilerde belirli bir yaştan sonra şikayetler artmaktave burun eti yani konka hipertrofisi gibi başka sorunlar da eklenmektedir.
Burun estetiği nedeni ile başvuran hastalar genellikle 20-30 yaş grubunda olup eğitim düzeyleri belirli bi,r seviye üzerinde olan kişilerdir.

Erkeklerde yapılan burun estetiğinin yüz hatlarına uyumlu ve doğal olması gerekir. Özellikle doğu görünümlü kişilerde doğal görünüm çok önemlidir ve kişinin karakteristik yapısını bozmayacak, görünümünü daha olumlu yönde etkileyecek burun yapısı oluşturmak çok önemlidir.

Irklara ve bölgelere göre değişen bazı yüz açıları, alın-burun, burun dudak, dudak-çene, burun-çene orantıları vardır. Bu oran kadında ve erkekte tabii ki farklıdır.

Burun operasyonu öncesi hastanın değişik açılardan resimleri çekilir ve çizim yapılır. Asimetri ve çukurlar, çıkıntılar değişik renklerde, çıkmayan kalemlerle işaretlenir.

Operasyon genel veya lokal anestezi ile yapılabilir. Ancak uzmanlar sıklıkla genel anesteziyi tercih eder. Çünkü genel anestezi hem cerrahın geniş bölgede rahat çalışmasını, hemde hastanın konforunu sağlamaktadır. Operasyon burun deliğinden yapılan insizyon yani kesi ile yapılır.

Kadın Tipi Göğüs Büyütmesi

Operasyon esnasında lokal anestezi ile de olsa acı olmaz ve sedasyon sağlanır. Operasyon yaklaşık 2–3 saat sürer ve özel bir bandajın 2 hafta kadar kullanılması gerekir ancak dışardan belli olmayan bir bandajdır ve kişi normal hayatına ve işine devam edebilir ve normal kıyafetler giyebilir. Operasyondan sonra ultrason masajı yapılabilir ancak bu şart değildir, sadece iyileşme sürecini kısaltır ve iyileşme kalitesini arttırır. İleriki yaşlarda ve kilolu kişilerde görülen genellikle yağ dokusu fazlalığıdır ancak bu kişilere de hormon bozukluğu ve karaciğer hastalıkları açısından test yapılması gerekir.

Yağ Alınması

Liposuction kişinin vücudunu şekle sokan, orantısızlıkları yok eden ve yeni formasyon sağlayan bir yöntemdir, alınan yağlar yeniden oluşmaz çünkü yağ hücreleri azaltılmış olur, yağ hücreleri sayısal olarak doğuştan ölüme kadar sabittir, artı azalmaz, ancak liposuction da sayısal olarak da azaltmış oluruz, kişi şişmanlayıp zayıfladığında bu hücreler büyür ve küçülür ancak sayısal olarak azalmaz. Liposuction da alınan pür yağ olduğu için de kişinin kilo verip almasından farklı olarak vücut daha hızlı ve farklı biçimlenir.

Karın Estetiği

Karın estetiği genellikle doğum yapmış kadınlarda yapılmasına karşın bazen erkek hastalarda da aşırı sarkma, deformite ve karın kaslarının aşırı sarkması veya çok kilo verilmesi sonrası yapılabilir. Ağır diyetler ve ani kilo kayıpları ne yazık ki beraberinde kalıcı deformiteler getirebilir ve operasyon bu devrede çok gerekli olabilir. Çok sarkmış, çatlamış ve deforme olmuş karın bölgesinde fazla cilt alınması ve sarkmış gevşemiş karın kaslarının sütüre edilmesi yeniden eski haline getirilmesi işlemine karın estetiği operasyonu verilir.