Erkeklerde Yüz ve Boyun Estetiği
RANDEVU TALEP ET

Online Randevu Talebi

Bellaplast Lazer & Estetik Cerrahi Merkezi online randevu talebi sistemi

 

Erkeklerde Yüz ve Boyun Estetiği

Erkeklerde Yüz ve Boyun Estetiği

Yaşlanma ile yüz bölgesinde sarkma, kırışıklık artar ve zamanla diğer etmenler (güneş ışığı, beslenme bozukluğu, vitamin eksikliği, stres, uykusuzluk vs. gibi) ile deformite ilerler.

Zamanımızda kollajen gibi dolgu maddeleri, peeling, lazer, radyo dalgaları ve botox sayesinde yaşlanma etkileri azaltılmakta ve operasyona daha ileriki yaşlarda gereksinim duyulmaktadır.

Operasyon öncesi hastanın beklentileri çok önemlidir, radikal işlemlerde hastanın operasyon sonrası iş gününden ne kadar ayrı kalacağı da belirtilmelidir. Operasyon öncesi hazırlık olduğu gibi operasyon sonrasında da mutlaka bir istirahat ve bandaj dönemi olacağı gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Operasyon sadece yüz bölgesi için planlanabileceği gibi, yüz –boyun, göz kapağı gibi komple tüm baş boyun bölgesi için de olabilir. Yaşlanma her kişide aynı aşamada ve hızda seyretmez, bazı kişilerde göz kapağı erken sarkabilir, bazı kişilerde de boyun veya yüz erken deforme olabilir. Bu tabi ki güneşe maruz kalma veya genetik faktörler gibi etmenlerle de değişiklik gösterir.

Erkeklerde yüz germe ve yüz gençleştirme operasyonları yapılırken kulak önünde ve kulak arkasında kalması planlanan izlerin saklanması kadınlara göre daha zordur.

Operasyon eğer sarkma ileri derecede değilse endoskopi ile de yapılabilir, endoskopi özellikle alın ve şakak bölgesi için kullanımı oldukça iyi sonuç vermektedir.

Ancak yüz ve boyun bölgesinde fazla sarkma ve cilt fazlalığı da varsa bu durumda sadece face-lifting yani yüz ve boyun germe operasyonu ile sonuç almak mümkündür.

Ancak yüz ve boyun bölgesinde fazla sarkma ve cilt fazlalığı da varsa bu durumda sadece face-lifting yani yüz ve boyun germe operasyonu ile sonuç almak mümkündür.

Yüz germede izler kulak önünde ve kulak arkasında kalacak şekilde şakak bölgesinden kulak arkasına doğru uzanır.

Yüz germe özellikle sarkma ve cilt fazlalığı durumlarında çok iyi cevap verir. Sadece cilt değil cilt altı bağ dokusu da gerilerek gençleştirme sağlanır. Boyun bölgesindeki fazla cilt ve doku da boyun arkasına ve ense bölgesine toplanır, bandaj 2 hafta takılması gerekir. Bazen bu süre 1 hafta da olabilir bu yapılan işleme göre değişir.

Banyo 5–6 günden sonra serbest bırakılır, güneşlenme ve solaryum, hamam, sauna vs.. 6–8 hafta süresince yapılmamalıdır. Spor da aynı şekilde ilk 6–8 hafta zararlıdır ve operasyon bölgesinin zorlanmasına neden olabilir.

Erkeklerde yüz germe tamamen doğal çizgiler içinde yapılmalı ve kişinin yüzüne abartılı bir gerilim yüklememelidir. Yüzde çukur, kırışıklık varsa aynı anda yağ enjeksiyonu da yapılabilir.

Boyun bölgesinde yaşla oluşan çizgi ve kırışıklıklar için kollajen dolgu uygulaması ve botox yapılabilir ancak ilerlemiş derin kırışıklıklar ve sarkmalar için operasyon yapılması uygundur.

Operasyonda boyundaki sarkmış cilt fazlalığı alınır, izler kulak arkasına ve ense, saçlı deri gibi görünmeyen bölgelere kamufle edilecek şekilde yapılır. Bu esnada sarkmış cilt altı ve kas tabakası da toplanıp restore edilir. Kas sarkması ve gevşekliği olan durumlarda sadece cilt gerilmesi yeterli olmaz.

Bu durumda kas gerilmesi de yapılması gerekir. Boyun germe operasyonu yüz germe ile veya sadece boyun germe şeklinde yapılır.