Erkeklerde Yağ Enjeksiyonu
RANDEVU TALEP ET

Online Randevu Talebi

Bellaplast Lazer & Estetik Cerrahi Merkezi online randevu talebi sistemi

 

Erkeklerde Yağ Enjeksiyonu

Erkeklerde Yağ Enjeksiyonu

Lipofilling yani yağ enjeksiyonu yağ alınması esnasında veya ayrı olarak yapılabilir alınan yağların özel bir işlemden geçirilmesini takiben çukur veya kırışıklık bölgelerine enjekte edilmesidir.

Bu enjeksiyon genellikle erkek hastalarda yanakta gülme çizgilerine, kırışıklık bölgelerine enjekte edilir, enjeksiyon birkaç seans yapılması gerekir, tek seans da yapılan enjeksiyonlarda genellikle sonuç tam olmaz, enjekte dilen yağların hepsi tam olarak tutmayabilir, bu kişiye ve damar vasküleritesin bağlıdır, sigara içenlerde vaskülerite daha az olacağı için yağ dokusu da daha az kanlanır ve daha az tutabilir.

Lokal anestezi ile yapılması tercih edilir, ancak genel anestezi ile de yapılabilir. Lipofilling yapılacak bölge önceden işaretlenir ve alınan yağlar özel bir işlemden yani santrifüj ve süzülmeden geçirilip serum yani suyundan ayrıştırılır ve enjekte edilmeden önce 20–30 dakika beklenilir.

Bazı cerrahlar alınan yağları özel dondurucuda saklamayı tercih ederken bazı cerrahlar da anında alınan ve saklanmadan enjekte edilen yağların canlılığının daha iyi olduğunu söyleyip bekletmeden yapmayı tercih eder.

Özel bir bandaj uygulanması ödemi azalttığı için biz 1–2 gün bandajı tercih ediyoruz ancak hiç bandaj uygulamayı tercih etmeyen de olabilir. Lipofiling de pek morluk olmaz ancak birkaç gün veya birkaç hafta hafif gittikçe azalan bir ödem olabilir.

Aynı bölgeye 2 aydan önce lipofiling yapmayı tercih etmiyoruz ancak asimetri varsa erken dönem yapılabilir, genellikle 6 ayda arayla uygulama yapılır.