Lazer Epilasyon
RANDEVU TALEP ET

Online Randevu Talebi

Bellaplast Lazer & Estetik Cerrahi Merkezi online randevu talebi sistemi

 

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Light Sheer Diod Lazer

Gerçekte fiilen bütün vücudumuzun tüylerle kaplı olduğunu öğrenmek size şaşırtıcı gelebilir. Çünkü bu tüylerin çoğu ince ve açık renk olduğundan çıplak gözle görülmez. Ancak bazı bölgelerde daha koyu ve sert tüyler sizi rahatsız edebilir. Kadınların yüzünde, koltuk altında, bacaklarında, bikini bölgesinde vs. Erkeklerin omuzlarında, sırtında, boyun ve yanak bölgelerindeki gibi. Bu durumda Light Sheer diode lazer sizin çözümünüz olacaktır.

Geçmişte istenmeyen tüyleri yok etmenin yolu cımbız, traş, ağda yada tüy dökücü kremlerdi. Bunların bazıları acı verici bazıları uğraştırıcı ve zaman alıcıydı fakat hepside geçici yöntemlerdi. Uzun süreli tüy yok etmek için elektroliz (iğneli epilasyon) popüler ve etkili bir yöntemdi.

Lazer ile tüy yok etmek çok daha etkili bir çözümdür. Light Sheer diode lazer istenmeyen tüyleri hem daha hızlı ve güvenilir bir biçimde hemde ağrısız olarak yok etmek için geliştirilmiş ve tüy yok etmeyi sanat haline getirmiş bir sistemdir.

Fakat bu da ağrılı, zaman alıcı ve yalnızca küçük bölgeler için kullanılabilen bir yöntemdir. Elektroliz işleminde her tüy köküne ayrı ayrı iğneyle elektrik vermek gerekir. Bu da genellikle dudak üstü gibi küçük bölgeleri bile yok edebilmek için çok uzun süreli düzenli seanslar gerektirir.

LightSheer lazer tedavisi nedir?

Lazer aleti yüksek konsantreli lazer ışığı üretir. Light sheer diode lazer tarafından üretilen bu enerjiyi tüy foleküllerinde bulunan pigmentler tarafından kusursuz bir biçimde emilir.

Bu prosedür sırasında saniyeden daha az bir süre içinde lazer tarafından atış yapılır ve bu atışın yapıldığı süre folekülün yeniden büyüme özelliğini yok etmek için yeterlidir. Bu işlem aynı anda bir çok tüy köküne uygulama özelliğine sahiptir. İşte bu yüzden Light Sheer vücudun en geniş alanlarında etkili tedavi için en uygun yöntemdir.

Bu prosedürün önemli bir parçası cildin soğutulmasıdır. Özel bir kontakt soğutucu parçası kullanıcının en hassas ciltleri bile tedavi etmesine olanak verir. Cildin üst tabakasını atıştan önce, atış sırasında ve atıştan sonra koruyup soğuturken lazer enerjisini kıl köküne yöneltir.

Ne Bekleyebilirsiniz

Tedavinin süresi, tedavi edilen alanın büyüklüğüne bağlı olarak birkaç dakika ile birkaç saat arasında değişebilir.

Şunu bilmekte fayda var ki lazer tedavisinin en etkili olduğu bölgeler tüylerin aktif olduğu bölgelerdir.

Bütün sert ve kalın tüyler aynı fazda bulunmadığı daha etkili sonuç için bir seanstan fazlasına ihtiyaç vardır.

Lazer tedavisinin yol açtığı bir takım rahatsızlıklarda vardır. Tedavi edilen kişilerin çoğu bu işlemi ağrısız bulmaktadırlar.
Fakat vücudun bazı bölgeleri diğer bölgelerden daha hassas olduğu için topical anestesiziye başvurulabilir.

Tedavi edilen alanın tedaviden hemen sonraki durumu işlemin uzunluğuna ve cilt tipine göre kişiden kişiye değişir. Görülebilecek reaksiyonlar varsa bile çok küçüktür.
Bu reaksiyonlar ciltte kızarıklık ve kabarıklık gibi aslında klinik olarak arzu edilen ve cildin tedaviye yanıt verdiğini gösteren reaksiyonlardır.

Tedavi uygulanan kişiler normal aktivitelerine tedaviden hemen sonra dönebilirler.
Tedaviniz, ortaya çıkabilecek yan etkiler ve elde edebileceğimiz sonuçlarla ilgili olarak konsültasyonunuz sırasında size daha fazla bilgi vermekten mutluluk duyacağız.

CoolGlide Farkı

CollGlide’ın diğer lazerlerden daha uzun olan dalga boyu, sadece koyu renk kıllı açık tonlu cilt tiplerinde değil bütün cilt tiplerinde uygulama imkanı sağlar.

CoolGlide güneşte bronzlaşmış tenlere bile uygulama imkanı sağlar. Artık bütün yıl boyunca epilasyon yaptırabilirsiniz ve cildinizin renginin açılmasını beklemek zorunda değilsiniz. Kalıcı epilasyon için FDA onayı almış olan CoolGlide’ın uzun dönemli kalıcı sonuçları kanıtlanmıştır.
Tıp dünyasının pek çok lider kuruluşu ve öncüleri tarafından tercih edilerek kullanılmakta olan CoolGlide geniş spot boyu ve hızlı lazer enerjisi iletimi sayesinde geniş alanları kısa zamanda tedavi edebilir.
CoolGlide’ın soğutucu prob’u cilt üzerinde kayarak cildi soğuturken rahatlığı ve güvenliği artırır ve aynı anda da cildi korur.

Lazer Epilasyon, “Pseudofolliculitis Barbae (PFB)” veya kıl dönmesi yada tıraş sivilcesi tabir edilen ve sadece Amerikada her sene 12 milyon Afrika kökenli erkekte oluşan problemin tedavisinde kullanılan kanıtlanmış birkaç yöntemden biridir. İstenilmeyen kılların yanısıra görünümü hoş olmayan kılcal damarlarda (spidervenler) CoolGlide ile yok edilebilir.
Bundan sonra ağrılı enjeksiyonlara son
Bugün özel CoolGlide konsültasyonunuz için randevu alınız!

CoolGlide ile kimler tedavi edilebilir?

CoolGlide’ın özel tasarımı ve uzun dalga boyu her türlü cilt tipinde uygulama imkânı tanır. Afrikalı zenci, Asyalı, Hintli, İspanyol, Kafkasyalı gibi tüm ırkların cilt tiplerinde hatta yeni güneşlenmiş bronz ciltlerde bile uygulama yapılabilir.

CoolGlide ile hangi vücut bölgelerinde uygulama yapılabilir?

CoolGlide Lazer Sistemi; yüz, bacaklar, kollar, koltukaltı, sırt gibi bölgelere dahil olmak üzere vücudun tüm bölgelerinde epilasyon yapılabilir. Ayrıca; göğüs, meme ucu, bikini hattı gibi hassas bölgelerde de rahatlıkla uygulama yapılmaktadır.

CoolGlide tedavisi esnasında ne hissedilir?

CoolGlide İngilizcede serin (Cool) ve kayma (Glide) kelimelerinden oluşan bir isimdir ve isimde ima edildiği gibi sistemin probu cilt üzerinde kayarak ilerlerken bir yandan da cildi soğutmakta, serinletmektedir. Bazı hastalar lazer ışınımı anında hafif bir cimdiklenme veya batmaya benzer bir duygu hissederler. Genellikle herhangi bir ağrı kesiciye veya local anesteziye gereksinim yoktur, bazı hastalar hassas bölgelerde topikal anestezi kullanılmasını tercih etmektedirler.

Kaç seans uygulamaya ihtiyacım olacak?

Genelde vücut bölgelerinin çoğunluğu 3–6 uygulamaya gereksinim gösterir. Fakat uzun dönemli optimal fayda sağlanabilmesi için gereken CoolGlide tedavi seansı sayısı birçok değişik faktöre bağlıdır.Örneğin; kılların kalınlığı,uygulanan bölge, kıllarınızın büyüme devresi. ilginç bir şekilde vücuttaki kılların hepsi aynı anda aktif olarak büyümemekte ve aslında üç ayrı evreden geçmektedirler: büyüme, duraklama ve dinlenme. CoolGlide tedavi esnasında aktif büyüme evresinde olan kılları tahrip ederek etkili olmaktadır. Diğer kıllar aktif büyüme evresine değişik zamanlarda gireceğinden, herhangi bir bölgede tüm kılları tahrip edebilmek için ilave seanslara gereksinim olmaktadır.

Tedavi seansından sonra ne olur?

CollGlide tedavi seansından hemen sonra uygulama yapılan bölge biraz kızarmış ve kabarmış görülebilir.
Tedaviden sonraki 3–7 gün içinde kıllarınız size yeniden büyüyormuş gibi görünebilir. Aslında bu kılların çoğunluğu tedavi neticesinde yavaşça vücuttan dökülmektedirler yani gördüğünüz büyüme değildir. Seanslar arasında kesinlikle ağda yapılmamalı veya cımbızla kıllar alınmamalıdır, kılların tıraş edilmesine izin verilir.

Tedaviden sonra günlük aktivitelerimde bir kısıtlama söz konusu mu?

Tedaviden sonra günlük normal aktivitelerinize hemen geri dönebilirsiniz. Sadece sosyal hayatınızı planlarken bir miktar kızarıklık olabileceğini göz önüne almanızda fayda olacaktır. Eğer güneşe maruz kalacaksanız tedavi bölgelerinde güneş kremi kullanmanız tavsiye edilir. Her zaman olduğu gibi güneşlenme sürenizi sınırlamanız iyi bir fikirdir. İlave olarak doktorunuz size özel formüllü bir cilt bakım ürünü tavsiye edebilir veya sizin cilt tipiniz için özellikle hazırlanmış bir cilt bakım kürü verebilir.

Neden CoolGlide Lazer Sistemi diğer lazer Sistemlerine tercih edilir?

En son teknolojiyi kullanan CoolGlide lazer sistemi geniş bölgeleri hızlı bir şekilde ve eski teknolojilerdeki sınırlamalar olmadan tedavi eder.CoolGlide ‘ın diğer sistemlerden daha uzun olan dalga boyu açık, koyu ve hatta bronzlaşmış ciltlerde etkili ve güvenli bir uygulama imkanı tanımaktadır. CoolGlide’ın özgün bir farkı da  kalın kıllar kadar ince siyah kıllarda da etkili bir şekilde kullanılmasıdır. Soğutucu probu, hastaya rahatlık sağlamasının yanı sıra, diğer lazerlerde sık görülen istenmeyen cilt reaksiyonlarını en aza indirgemektedir.

Olası yan etkiler nelerdir?

Bazı hastalarda güneş yanığına benzer şekilde hafif kızarıklık ve ciltte bölgesel kabarma görülebilir. Bu yan etkiler tipik olarak bir kaç saat veya daha az sürede yok olur. Çok ender vakalarda su toplama görülebilir. Tedavinin fayda ve riskleri konusunda doktorunuza danışıp tam bilgi alabilirsiniz.

Sonuçlar ne kadar süre kalıcıdır?

CollGlide lazer sistemi’nin uygulama yapılan bölgedeki büyüyen kılların sayısındaki neden olduğu azalma süreklidir. Kılların büyümeleri sırasında üç değişik evreden geçmeleri ve her kılın bu evrelerden diğerlerinden bağımsız olarak farklı zamanlarda geçmelerinden ötürü, bir tek lazer seansında uygulama yapılan bölgede tüm kılları yok etmek pratik olarak imkansızdır. Yapılan klinik çalışmalarda iki seans tedavi görmüş hastalar bir sene süreyle izlenmiş ve kıllardaki azalmanın bu süre boyunca kalıcı olduğu ve değişmediği tespit edilmiştir. Sonuçlar bireylere göre değişiklik göstermekle beraber, genel olarak arzu edilen sonuçların elde edilmesi için 3–6 seansın gerektiği görülmektedir.

Günümüzün kadın ve erkekleri için istenmeyen yüz ve vücut kılları artık geçmişte kalmış bir problemdir. Teşekkürler CoolGlide lazer sistemi artık ağrılı ağdalar, elektrolizler, jilet yok!!
Bu stres veren problemin çözümü CollGlide lazer sistemi, 21’inci Yüzyıl teknolojisi ile tedavi imkanını sunmaktadır. FDA kuruluşundan kalıcı epilasyon onayı almış olan CollGlide piyasada kadın-erkek bütün cilt tiplerinde hem etkili hemde güvenli bir şekilde uygulanabilen tek lazerdir, güneşten bronzlaşmış ciltlerde bile!!

CoolGlide’ın diğer epilasyon metotlarıyla karşılaştırılması nasıldır?

Tıraşlamak, ağda, epilasyon kremleri gibi metodların tümü geçici çözüm getiren metodlardır ve belirli aralıklarla tekrarlanmaları gereklidir. CollGlide size epilasyon ihtiyaçlarınız için uzun süreli kalıcı sonuçlar sunmaktadır.

CoolGlide’ın Elektroliz (İğneli epilasyon) ile karşılaştırılması nasıldır?

Elektroliz bezdirici, invaziv, ve ağrılı bir işlemdir ve bir iğnenin her kılın köküne batırılarak tek tek elektrik enerjisi verilmesi ile yapılır. Elektroliz genellikle belli aralıklarla yapılan seanslar ile yıllarca sürebilir, her seansda yüzlerce kıla tek tek enerji verilir. Elektroliz ile bir saatten fazla süren bir bölgenin tedavisini CoolGlide ile etkili bir şekilde birkaç dakikada yapmak mümkündür.